Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/6-szabaly-amit-tarts-be-ha-inget-vasarolsz

6 szabály, amit tarts be, ha inget vásárolsz

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó


Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
6 szabály, amit tarts be, ha inget vásárolsz
Szerző: Pusztai Olivér - 2016.08.24. 10:00

Sokan nem tudják, hogy mire kell figyelni, amikor inget veszünk. Honnan tudhatjuk, hogy jó-e a méret, hogy a kisebbet, vagy inkább a nagyobbat vegyük meg a felpróbáltak közül? 
 

6 szabály, amit tarts be, ha inget vásárolsz
Pólót vásárolni sem egyszerű feladat, számos szempontot kell figyelembe venni, hogy megtaláld a tökéletes méretet. Az öltönyválasztásnak is megvannak a szabályai, hogy a lehető legjobbat találd meg. Ehhez hasonlóan az ingeknél is vannak általános szempontok, amiket érdemesfigyelembe venni vásárláskor.
 

1. MIÉRT FONTOS A JÓ MÉRET?
Azért érdemes odafigyelni a pontos méretre, mert a férfiak többsége általában 1-2 mérettel nagyobb inget választmagának, ami pedig roppant bénán néz ki. Az ing dereka buggyosodik, a karodon lóg az ujja, a váll és hát részen gyűrődik az anyag. Az összhatás pedig slampos, és nem csoda, ha nem érzed jól magad.
 

2. A GALLÉR RÉSZ
A gallérodat mindig begombolt állapotban teszteld! Akkor nem jó a gallér mérete, amikor
  • szorít, a bőröd ráfekszik az ing gallérjának a peremére, és kidagad a nyaki ütőered
  • az anyag kellemetlenül súrolja és dörzsöli a nyakadat
  • az ing gallérja és a nyakad között több, mint egy ujjnyi hely van.

3. A VÁLL RÉSZ
Akkor passzol tökéletesen az ing a válladnál, ha a vállízületnél találkozik az ing ujja, és az ing elülső és hátulsó része. Nem lejjebb és nem is feljebb van a varrás. Ha az inged túl kicsi, akkor hónaljban vágni fog, ha pedig túl nagy, akkor az anyag buggyos lesz és gyűrődni fog a kar, mell, és a hát résznél.

4. DERÉK RÉSZ
Ha az ingen minden gombot begomboltál és betűrted, akkor
  • az inged nem csúszhat ki a nadrágból
  • a gomboknál nem feszülhet a hasadon és ülve nem lehet belátni az ing alá
  • nem buggyosodhat az ing a nadrág felett
  • az az optimális, ha az ing a testedtől legfeljebb négy ujjnyira távolodik el. 

5. MANDZSETTA
Az ing akkor jó rajtad, ha a mandzsetta éppen egy kicsit szélesebb, mint a csuklód: könnyedén rásimul és nem szorít.
Ha nem tudod úgy levenni, hogy kigombolnád a csuklódnál, vagy ha az órád nem fér el az ing és a csuklód között, akkor túl szűk a szabás.
Amikor felpróbálod az inget, hajlítsd minden irányba a karod! Nem szabad, hogy az ing ujja korlátozzon a mozgásban, ugyanis kényelmetlen, és amellett könnyen el is szakadhat egy-egy nagyobb mozdulatnál.
A mandzsetta akkor tökéletes:
  • ha éppen elfedi a kiálló csukló csontodat
  • ha körülbelül 1 cm-re kilóg a zakó alól
  • ha a karórádat részben fedi

6. AZ ING HOSSZA
Az ing akkor tökéletes hosszúságú, ha kiengedve a nadrágból eltakarja az övedet, de nem lóg le az ágyékodig. Fontos, hogy kényelemesen be tudd tűrni az inget, ne feszüljön és ne is buggyosodjon.
 
+1 TIPP
Nem mindegy, hogy milyen gallérú inget hordasz, hiszen akár súlyos divatbakit is elkövethetsz egy rossz választással. Ha pedig megvan a tökéletes ing, akkor itt az ideje, hogy megtanulj egynél több nyakkendőkötést is, hiszen nagyon jól mutat egy szép ingen a jól és dizájnos formára megkötött nyakkendő.