Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/hogyan-vasaroljunk-oltonyt

Hogyan vásároljunk öltönyt?

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó


Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
Hogyan vásároljunk öltönyt?
Szerző: Pusztai Olivér - 2016.02.02. 18:00

Sokan azt gondolják, hogy öltönyvásárlásnál csak bemegyünk a boltba kiválasztjuk a megfelelő színt, amire éppen vágyunk, és készen is vagyunk. Pedig nagyon nem így van. 

Hogyan vásároljunk öltönyt?

Ahogyan az alsónadrágot is igyekszünk körültekintően, az igényeinknek megfelelően kiválasztani, úgy az öltönnyel is ez a helyzet, hiszen számos kritériumot kell figyelembe venni ahhoz, hogy megtaláljuk a számunkra megfelelőt. A Stíler most pár hasznos tippel segít neked ebben, hogy könnyen és magabiztosan választhasd ki a legjobbat.

Öltöny viselése teljesen más érzés, mint ha felvennél egy farmert. Azt érzed, hogy elegáns vagy, fess és roppant divatos. Még az ember tartása is megváltozik viselésekor és ez így van rendjén. Természetesen fontos, hogy milyen inget választasz egy öltönyhöz, milyen a cipő, ami igazán passzol hozzá és hogy hogyan tudod a legvarázslatosabban megkötni a nyakkendődet. De ezek mind kárba vesznek, ha pont a legfontosabb dolog, az öltöny nem jó rád. 

DÖNTSD EL HOVA FOGOD HORDANI

Az első és legfontosabb döntés, hogy mire és hova fogod használni? Mindennapi vagy többszöri viseletre egy héten? Akkor válasszd a legjobb minőségű anyagból készült öltönyt, ami bírja a strapát, és ragaszkodj az olyan klasszikus színekhez, mint például a sötétkék, amit a legtöbb féleképpen tudsz variálni.

Ha csak párszor fogod felvenni az évben, esküvőre és pár karácsonyi buliba, akkor válassz egy kevésbé nyűhető anyagot.

MI AZ A SZUPER SZÁM?

Jobb esetben a belső zsebnél találsz egy jelölést: super (és egy szám). Ez jelöli az anyag milyenségét, azaz hogy mennyire puha, érzékeny, vagy mennyire vastag és teheted ki mindennapi használatnak. Minél magasabb a szám, az anyag annál vékonyabb és érzékenyebb, azaz azokat csak alkalmanként érdemes felvenni. Az optimális a “super 120” ez puha, kényelmes anyag, de elég strapabíró ahhoz, hogy gyakran viseled. 

VÁSÁRLÁS KÖZBEN TESZTELD A ZAKÓT

Ha már a boltban vagy és kiválasztottad az öltönyt, akkor itt az idő, hogy jobban szemügyre vedd és leteszteld a következőképpen:

 

Csekkold az anyag minőségét: 

- ha ökölbe szorítod az anyagot és elengeded, ki kell hogy rúgja magát. Ha már egy összeszorítástól gyűrődik, akkor meg se vedd!

 

Csekkold a gombokat: 

minden gombnak feszesen kell rögzülnie az öltönyhöz. Ha valamelyik egy picit is laza, vagy lötyög, azt biztos, hogy idő előtt el fogod hagyni.

 

Ellenőrizd a varrást: 

- egy öltöny varrásának hibátlannak kell lennie, nem lóghat ki cérna, nem gyűrődhet a varrás. Nézd meg figyelmesen a szegéseket,  és a vállrész mentén hogyan illeszkedik a két anyag. 

NE DŐLJ BE AZ ELADÓNAK

Gondosan válaszd meg, hogy hol veszel öltönyt! Inkább fizess érte többet, de legyen időtállóbb, mint a fast fashion üzletekben kaphatók, amiknek a többsége nylonból készül. 

Az is pillanatok alatt lemérhető, hogy az eladó csak a jutalékra hajt és igazából nem érdekli, hogy mit veszel meg, vagy valóban ért hozzá és szakmailag is ki tudja elégíteni az igényeidet. Ha bizonytalan vagy, vigyél magaddal egy barátot, barátnőt vagy akár stylistot, akik biztosan azon lesznek, hogy a neked legmegfelelőbbet válaszd, függetlenül az árcédulán látható számtól.

A másik fontos szempont, hogy legyen az üzletnek visszatérítő garanciája, ha éppen meggondoltad volna magad a megvett öltönyt illetően. 

A PRÓBAFÜLKÉBEN MINDEN ELDŐL

Soha ne vegyél meg úgy egy öltönyt, hogy nem veszed fel a zakót és nem nézed meg tüzetesebben magad a tükörben! A legfontosabb, hogy a zakó tökéletesen passzoljon rád, azon belül is a váll rész. Az összes többin egy szabó már tud segíteni és méretre igazítja rajtad. 

TIPP:

próbálj fel több márkától öltönyt. Minden márka egy picit más méretezésben, fazonban, szabásban. Fontos, hogy a testedhez a legjobban illőt találd meg.

- ha már felvetted a zakót, teszteld, hogy tényleg jó-e a méret: dölj neki háttal a falnak és ha a válltömés előbb ér hozzá mint a karod, akkor válassz egy számmal kisebbet.