Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/6-kapcsolatgyilkos-szokas-amit-kis-odafigyelessel-legyozhetsz

6 kapcsolatgyilkos szokás, amit kis odafigyeléssel legyőzhetsz

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó

Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
6 kapcsolatgyilkos szokás, amit kis odafigyeléssel legyőzhetsz
Szerző: Végh Ferenc - 2016.06.25. 15:00

A szokásokat nehéz leküzdeni, főleg, ha sok-sok év alatt alakultak ki és szilárdultak meg. Ha úgy érzed, valami nincs rendben a párkapcsolatodban, vagy valami hiányzik belőle, akkor lehet, hogy a rossz szokásaitok következményeitől szenvedtek.

6 kapcsolatgyilkos szokás, amit kis odafigyeléssel legyőzhetsz

A jó párkapcsolat titkát sokan keresik, de azért vannak alapvető sarokpontok, amiket érdemes észben tartani. Ha már megtaláltad az igazit, a jó és rossz szokások is nagy befolyással vannak arra, hogy meddig vagytok együtt, és mennyire vagytok boldogok a kapcsolatban. 



A rossz kapcsolati szokásoknak azok tekinthetők, amelyek kellemetlen érzéseket keltenek benned és/vagy partneredben. Ezek sokszor ráadásul mint valami idegen test fejlődnek ki valaki viselkedésében, ellentétben állnak a személyiséggel, az értékrendszerrel és gyakran jó szándékúak. Amikor egyedül vagy és magadba szállsz, megfogadod, hogy nem fogsz annyit zsörtölődni a pároddal, amikor együtt vagytok, akkor azonban valahogy újrakezdődik az egész.

Természetesen vannak jó szokások is egy kapcsolatban. Ezek azok, amelyektől partnered jól érzi magát veled. Ahogy a reggeli rutin lehetővé teszi, hogy felkelj, elkészülj és munkába indulj minden különösebb mentális erőfeszítés nélkül, úgy az életedben ezek a jó kapcsolati szokások biztosítják a kiszámíthatóságot, a biztonságot. Például ha tudod, hogy a másik utálja a pirosat akkor biztosan nem veszel meg neki egy piros inget, amit az imént láttál a kirakatban.

A rossz kapcsolati szokások azonban ellenkezőleg hatnak. Rombolnak, sokszor egészen addig, amíg egy kapcsolat tönkremegy. Íme 6 borzalmas, kapcsolatgyilkos szokás, amelyekre különösen érdemes odafigyelni, ha meg akarod tartani a kedvesed.

  1. Mindig arra várni, hogy a másik mutassa ki előbb a szeretetét.
    Az a hiedelem, hogy mindig a másiknak kell kezdeményeznie a kedveskedést, valamivel gyakoribb nők esetében. Ha ragaszkodsz ehhez, egy idő után természetessé válik, még akkor is, amikor már egy jól megalapozott kapcsolatban éltek. Ezzel két baj van: egyrészt, ha nem kezdeményezel, ha nem kedveskedsz soha, akkor szinte biztos, hogy nem kapsz annyi szeretet amennyire szükséged van, másrészt a másikban azt az érzést kelti, hogy te nem is vagy annyira oda érte. Tehát kezdeményezz, bújj oda, simogasd meg.

  2. Morogni folyton valami miatt.
    Könnyű elveszni a hétköznapok apró összezörrenéseiben. Ha kedvesed már megint szanaszét dobálta a lakásban a levetett szennyes ruháit, akkor ahelyett, hogy rákezdenél pörölni vele, találj egy nyugodt, alkalmas pillanatot arra, amikor ezt a visszatérő problémát megbeszélhetitek. Kezdd azzal, hogy te, hogy érzed magad ettől, semmiképp se rohand le a másikat, hogy ilyen, meg olyan rendetlen és igénytelen. Persze a partnered lehet, hogy fel fogja használni ellened a kérésed, és cserébe kérni fogja, hogy te is változtass egy számára idegesítő szokáson. Ne habozz, tedd meg. Így fair.

  3. Készpénznek venni a kapcsolatod.
    Na, ebbe nagyon könnyű belecsúszni, főleg ha együtt vagytok már pár éve. Persze, azért az jó, ha biztonságban érzed magad. Az örökös cicaharc, a se veled, se nélküled előbb-utóbb tönkretesz minden kapcsolatot. Jó tudni, hogy számíthatsz a másikra. Tök jó, hogy tudod, a másik tolerálja, ha néha kiborulsz és hisztizel, ahogy azt is, hogy egy szakadt pólóban, zsíros hajjal jársz-kelsz a lakásban. A másik oldalról azonban vigyázz, hogy ez ne váljon teljesen természetessé, időről-időre emlékeztesd magad, mennyire szerencsés vagy, hogy valaki nemcsak elvisel, de még szeret is. És ezt ne feledd néha el is mondani a másiknak.

  4. Túl komolyan venni az életet.
    Értem, hogy sokan felelős vezetők, szülők, férjek, feleségek vagytok, de ettől még lehet bolondozni és nevetni néha. Csak úgy. Lehet, hogy épp a reggeli rutint nyomod és miközben átpörgeted a Facebookot rábukkansz egy vicces posztra vagy mémre. Nem azon a két percen múlik, engedj meg magadnak egy kis röhögést, mutasd meg a párodnak és nevessetek együtt. Kutatások igazolják, hogy az együtt nevetés a legfontosabb élmények közé tartozik, és erősíti a kapcsolati kötést. Ha legközelebb moziba mentek, válasszatok egy romantikus vígjátékot.

  5. Soha nem enni közösen.
    A rohanó életmód, amikor a munkahelyi és otthoni kötelességek között egyensúlyozol, gyakran azt eredményezi, hogy elkezded sajnálni az időt az étkezésektől, és csak úgy, menet közben bekapsz valamit. Az is lehet, hogy ha jobban belegondolsz, valójában alig vagytok együtt, épp csak találkoztok reggel, mint két lakótárs. Ha nem éltek együtt, akkor pedig még lehetetlenebb vállalkozásnak tűnik összehozni egy közös vacsorát. Ez nem jó. Nemcsak az egészségednek rossz, de a kapcsolatodnak is. Kezdetnek próbálj meg legalább egy estét szabaddá tenni egy közös vacsorához, és ragaszkodj ehhez. De ez legyen minőségi együtt töltött idő. Nincs telefonnézegetés, tévé a háttérben, rakj be valami kellemes zenét. Csak ti ketten, élvezzétek egymás társaságát. Ha a kedvesed főzött, ne felejtsd el megköszönni és megdicsérni.

  6. Folyton a kütyüid képernyőjére meredni.
    Ez egy igen komoly, járványszerű probléma, aminek a súlyosságával azt hiszem, még nem vagyunk teljesen tisztában. Egy biztos azonban, minden előnye ellenére, a valóságban rengeteget árt társas kapcsolatainknak. Sokan szinte képtelenek már szemtől-szemben beszélgetni, annyira idegen számukra az élmény. A csetelés, a kommentelés, posztolgatás, smsezés remek módja a kapcsolattartásnak, amikor távol vagytok egymástól. Azonban amikor együtt vagytok, elég nagy taplóság a telefonon pötyögni. Teljesen kizökkent nem csak téged, de a másikat is ahelyett, hogy élveznétek egymás társaságát. Ha nem tudsz meglenni a telefonod nélkül egy étkezés erejéig – csak a másikkal, rá figyelve – akkor lehet, hogy nagyobb baj van a kapcsolattal.


    További információ: atepszichologusod.hu