Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/7-buktato-amibe-beleszaladhatsz-szandalvasarlaskor

7 buktató, amibe beleszaladhatsz szandálvásárláskor

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó

Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
7 buktató, amibe beleszaladhatsz szandálvásárláskor
Szerző: Rigó Ági - 2016.07.23. 14:00

Nincs is bonyolultabb feladat, mint kiválasztani a megfelelő szandált. Hogy előnyös és kényelmes legyen, millió szempontot kell figyelembe vennünk, így nem csoda, ha hibázunk. Nézzük hát most a leggyakoribb buktatókat, amiket érdemes elkerülni!

7 buktató, amibe beleszaladhatsz szandálvásárláskor

A szandálvásárlásnál már csak megfelelő melltartót bonyolultabb venni. Hiába szerettünk bele a legmenőbb sportcipőkbe, a tartósan 30 fok körüli időjárásban muszáj nyitott cipőben közlekedni. A szexi tűsarkútól kezdve a kényelmes block heeleken át a teljesen lapos sarukig terjed a kínálat, de bizonyos problémák sarokmagasságtól függetlenül leselkednek ránk.

1. PAPÍRBÓL VAN A TALPA

Persze nem szó szerint, de a vastagságát tekintve mindenképpen. Ha túl vékony a szandi talpa, akár mezítláb is közlekedhetnél a betonon. Amellett, hogy minden apró kavicsot meg fogsz érezni, a vékony talp a lépések okozta rázkódást sem tompítja, így nagyobb eséllyel fog fájni a talpad, a bokád, sőt, akár a többi ízületedre is rossz hatással lehet.

2. TÚL VÉKONYAK A PÁNTOK

Ha túl kevés és túl vékony a pánt, akkor lehet, hogy nagyon szexi a topán, de az biztos, hogy nem kényelmes. Különösen ügyelj erre akkor, ha a csodalábakat varázsoló kétpántos fazonra hajtasz!

3. ROSSZUL ELHELYEZETT PÁNTOK

Egyszer vettem egy csodás szandit, viszont 10 lépés után a pántok közül folyton kiszabadult a kisujjam. Amellett, hogy nem valami szép látvány, pokolian fájdalmas is. Na nem, mintha a bőrünket járás közben összecsípő pántok kellemesebbek lennének. Szánj elég időt a próbálgatásra, és sétálj az üzletben a kiválasztott szandálban, hogy biztosan elkerüld az ilyen buktatókat.

4. TÚL LAPOS TALP

Ha nem vagy hozzászokva, a teljesen lapos talp ki fog készíteni. Ha semmi sem támasztja alá a talpadat, nincs megfelelően kipárnázva, akkor már pár óra gyaloglás után fájni fog a talpad, ami rosszabb esetben akár napokig is elhúzódhat. Jobb ezt elkerülni, nem?

5. NEM MEGFELELŐ HOSSZ VAGY SZÉLESSÉG

Ha másfél centinél több hely van elöl vagy hátul, akkor kisebb méretet kell választanod. Ha viszont lelóg oldalt a talpad széle, akkor jöhet a nagyobb szandál. Ez főleg lapos saruk esetében fordul elő, és meglehetősen bután néz ki mindkét verzió.

6. HA TÚL NEHÉZ

Vannak szoborszerűen szép magastalpú szandik, de ezeket nem feltétlenül járásra találták ki. Némelyik már a súlyából adódóan is felér egy komolyabb edzéssel, némelyik viszont a magasság miatt „csak” alkalmatlan arra, hogy sima aszfalton kívül bármilyen más terepen használd.

7. HA NEM LÁTOD BE, HOGY HIBÁZTÁL

Van az úgy, hogy minden körültekintés ellenére is sikerült megvenni azt a szandált, ami nem a te lábadra lett kitalálva. Ha folyamatosan feltöri a lábadat, vagy bármi ás módon fájdalmat okoz, szabadulj meg tőle mielőbb, még akkor is, ha már nem tudod visszavinni az üzletbe. Inkább legyen kidobott pénz, mint hogy az egészségedre káros holmit viselj.