Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/igy-apold-a-farmerod-hogy-sokaig-hu-tarsad-maradjon

Így ápold a farmerod, hogy sokáig hű társad maradjon

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó

Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
Így ápold a farmerod, hogy sokáig hű társad maradjon
Szerző: Sebó Krisztián - 2015.08.30. 08:00

A farmer az egyik legstrapabíróbb anyag, nem véletlen, hogy sikertörténete több évtizede tart. Természetesen véges, mint minden más, de pár okos és hasznos trükkel sokáig életben tarthatjuk legféltetebb darabjainkat. Léteznek gyors tisztítási módszerek vagy éppen apró okosságok, melyek új életet lehelhetnek kedvencünkbe.

Így ápold a farmerod, hogy sokáig hű társad maradjon
A férfiak hajlamosak ugyanazt a farmernadrágot viselni addig, míg az anyag teljesen ki nem nyúlik, vagy már csak egy szál tartja össze. Az évek során kosz és foltok hagynak nyomot rajta, melyeket az átlagemberek szorgosan próbálnak eltűntetni, de az igazi farmerguru pont erre hajt, hiszen minél viseltesebb egy-egy darab annál egyedibb.
EGYSZÍNŰ FARMER
Az egyszínű nadrágoknál az árnyalat, és a friss, ropogós érzés megtartása igen fontos. Rengeteg szaggatott, koptatott verzió létezik manapság, így egy ilyen darab megtalálása és megtartása nagy feladat. Vigyázz rá és kíméld a mosástól, amíg csak lehet, hiszen a mosógépben kifakul és veszít tartásából, amit pedig éppen el szeretnénk kerülni. Két lehetőség is kínálkozik, hogy elkerüld a mosást:



1. Tedd a farmert egy zacskóba és dobd be a fagyasztóba. A hideg megöli a baktériumokat így egy lépéssel előrébb jársz. A sötétebb nadrágoknak több idő kell a frigóban, mint a világosabbaknak.

2. Ha ez a megoldás neked nem fekszik, próbálkozhatsz mással. Fordíts ki a nadrágot és merítsd meleg vízbe. Ne adagolj mosóport a vízhez, inkább próbálkozz egy kevés folyékony mosószerrel, hogy megtisztuljon.

A szárításánál fontos, hogy a nadrág lógjon, illetve ha ezt nem tudod kivitelezni, egy szék támláján is tökéletesen megszárad, így elkerülve a mélyebb ráncok kialakulását.
SZTRECCS FARMER
Nemrég még a sztreccsel és elasztánnal dúsított anyagok csak a női nadrágiparban játszottak szerepet, de pár éve, a skinny illetve a super skinny férfi farmernadrágok megjelenésével muszáj volt alkalmazni itt is. Ennek az anyagnak annyi a hátránya, hogy a folyamatos feszülés miatt, főleg az érzékeny pontokon (mint például a derék, comb, térd, vádli), hamar kinyúlnak és veszítenek rugalmasságukból. Ez szimpla fizika, mely ellen nem sokat lehet tenni, így a legjobb megoldás, ha au ilyen anyagból készült nadrágokat nem viseljük egymást követő napokon. Ezáltal van ideje regenerálódni az anyagnak, és lassabban fog kinyúlni.

Ha a mosás oldaláról tekintjük, minden kikötés nélkül moshatjuk (ajánlatos kifordítva) az ilyen típusú nadrágokat, természetesen a címkében szereplő hőfokon. Az tény, hogy a mosás közben ráható kemikáliák és centrifugálás nem tesz jót neki, de egy-egy tisztítást követően szépen visszanyeri alakját és úgy viselheted, mintha vadonatúj lenne.
VIASZOS FARMER
Manapság igen sok üzletben találkozhatunk ezzel a típusú nadrággal, melyet viasszal kezelnek, hogy fényesebb hatása legyen. Itt igen fontos szót ejteni az ápolásról, hiszen a hasonló anyaggal bevont termék nagyon kényes. Semmi esetre sem szabad meleg vízben mosni (mint általában a denim anyagot), hiszen az megolvaszthatja a felületén lévő viaszt, így veszít fényességéből, ami miatt éppen ezt a darabot választottuk.  Reális megoldás a már fent említett mélyhűtős procedúra, vagy utolsó megoldásként vigyük profihoz. Fontos meggyőződni róla, hogy a tisztítóban alacsony hőfokon dolgoznak-e, így elkerülve a későbbi félreértéseket, esetleges károkat.
ALTERNATÍV MEGOLDÁSOK, TIPPEK
Nem számít, milyen típusú farmerről van szó, léteznek olyan okos trükkök, melyekkel biztosíthatjuk, hogy kedvencünk tovább ragyogjon, és mi élvezhessük viselését.
  • Egy folt még nem a világ vége, nem kell rögtön a mosógépbe dobni. Elég, ha megtörlöd a felületet egy törlőkendővel, a folt így is eltűnik. Az indigókék nadrágoknál óvatosan és finoman alkalmazd ezt az eljárást, könnyen kiszedheti a felületéről a festést.
  • Ha a színről beszélünk, biztosan veled is előfordult, hogy az új szerzeményed befogta a cipőd felületét… ezt elkerülheted egy egyszerű és trendi megoldással. Hajtsd fel a nadrág szárát, így könnyedén elkerülheted ezt a bosszantó esetet. Tény, hogy a felhajtás az új nadrágoknál ráncokat okozhat a szárán, de ha mindig így jársz el, rajtad kívül ez senkinek nem fog feltűnni.
  • 12 hónap elteltével, érdemes jól felmérnünk a farmernadrág állapotát. Ne habozzunk, ha az anyaga már elengedett és esetleg pár kisebb szakadás alakult ki a kényes, jobban igénybe vett részeken (lábak között, fenék részen), vigyük szakemberhez. Könnyedén befoltozzák a hibákat, sőt egyedi megoldásokat is kérhetünk (például színes varrás vagy különféle mintázatú anyagok), melyekkel új életet lehelünk a szeretett darabba.
  • Általánosságban a farmer anyagból készült termékeket csak a címkében jelzett hőfokon szabad tisztítani, de én azt ajánlom, 30 foknál melegebb vízben ne mossuk őket. Amennyire csak lehet, kerüljük a mosást, próbáljuk minél ritkábban tisztítani ily módon és minden esetben kifordítva tegyük, ha már erre a folyamatra kerül a sor.