Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/milyen-gyakran-erdemes-takaritani

Milyen gyakran érdemes takarítani?

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó

Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
Milyen gyakran érdemes takarítani?
Szerző: Pusztai Olivér - 2016.05.06. 07:30

Az igényesség nem csak azzal mérhető, hogy hogyan öltözködünk vagy éppen mennyire vagyunk ápoltak. A személyes lakókörnyezet ápoltsága is sokat elárul egy emberről. Minden háztartásnak megvannak a maga bejáratott rutinjai, ki, mikor és milyen gyakran tisztálkodik és takarít. Vajon elég gyakran cseréled az ágyneműt, a törölközőt vagy éppen mosol fel ahhoz, hogy a minimális higiénés követelményeknek megfeleljen a lakásod? Ebből a cikkből most kiderül.

Milyen gyakran érdemes takarítani?

TÖRÖLKÖZŐK: 3-4 NAPONTA CSERÉLD
Semmi sem érintkezik olyan gyakran a csupasz bőrünkkel, mint a törölköző. Minél többször használod, annál gyorsabban használódik és ha nem szárad meg teljesen, elkezd büdösödni. Ez annak a jele, hogy megjelennek a penészek és gombák a szövetszálak között. Ezért ezeket minden 3-4 használat után ajánlott cserélni.
 
 
Tudtad, hogy a legtöbb betegséget a kéztörlő okozhatja? Nem biztos, hogy megfelelően mosol kezet, emiatt a legtöbb baktérium ezeken telepszik meg. Sokan azt is elfelejtik, hogy a kéztörlőt soha nem használjuk például arc megtörlésére. Ezt érdemesebb sűrűbben 2-3 naponta lecserélni.
 
 
ÁGYNEMŰ: ALLERGIÁT IS OKOZHAT
Meztelenül alszol? Gyakran izzadsz éjjel? Esetleg a házi kedvenced is veled alszik? Egyre több és több indok arra, hogy minél gyakrabban cseréld az ágyneműt! Ugyanis minden elhalt bőr, szőr, izzadság az ágynemű szálai között végzi, ami csodálatos melegágya az atkáknak. Az atkák pedig allergiához, szélsőséges esetekben tüdőbetegségekhez is vezethetnek.
 
 
HŰTŐSZEKRÉNY: VESZÉLYES, HA NEM TAKARÍTOD
A dermesztett éléskamra, ahol ételeink túlnyomó részét tároljuk, onnan kivéve pedig megesszük. Ide kerül be a megfőtt étel is, amit még igyekszünk pár napig tárolni. Aztán persze van, ami kiömlik benne, vagy éppen megfeledkezünk róla és azt vesszük észre, hogy mászni kezd... Ez nagyon sok veszélyt rejthet még akkor is, ha az állandó hőmérséklet 5 fok alatt van. A legoptimálisabb, ha minden harmadik hónapban leolvasztjuk, kitakarítjuk meleg, fertőtlenítős vízzel, hogy a minimálisra szorítsuk a gyomorrontás kockázatát.
 
 
FELMOSÁS ÉS PORSZÍVÓZÁS
A lakásban is az utcai cipőt hordod? Upsz, leesett egy kis brokkoli a földre, amit a papuccsal széthordtál? Mindemellett mezítláb mászkálsz a lakásban?
Élelmiszer, por, háziállat, utcai szennyeződések – ezek mind megtalálhatóak a te szőnyegeden és a padlódon is. Nem is gondolnád, hogy mennyi… Ha nem takarítasz, akkor ezektől bizony nagyon súlyos betegséget lehet összeszedni.
 

 
Érdemes hetente kétszer legalább felporszívózni és hetente egyszer felmosni is fertőtlenítővel. Aki allergiás, asztmás azoknak bizony sokkal sűrűbben. Persze nem a körbetakarításra gondolok, amikor ímmel-ámmal, itt-ott porolgatunk, csak a lelkiismeretünk megnyugtatása végett, hanem a sarkokban, asztalok és konzolok alatt, kábeleket felemelve arra törekedni, hogy semmilyen megbúvó porcica ne élhesse meg a következő hetet.