Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/nyari-gardrobfrissites-hasznos-tippek-1

Nyári gardróbfrissítés - hasznos tippek

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó

Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
Nyári gardróbfrissítés - hasznos tippek
Szerző: Dobos Emese - 2015.06.21. 08:00

Legalább évente egyszer (de akár félévente is) érdemes egy kis gardróbfrissítést csinálni. Hirtelen ránk tört a nyár, így gyorsan előkapkodjuk a lengébb holmikat, de ne álljunk meg itt, hiszen nincs is tökéletesebb idő egy kis gardrób-mustrára. Bikiniket elő, kötött pulcsikat hátra!

SZELEKCIÓ - MILYEN GYAKRAN ÉS MÉGIS MIT?
Én félévente átnyálazom a ruháimat és kiselejtezem azokat, amiket nem igazán hordok. Az elterjedt gardróbfrissítő alapszabály szerint rendszeresen szabadulj meg azoktól a daraboktól, amiket egy éve nem vettél fel. Nos, ez az, ami szerintem abszolút nem igaz. Én akár két-három év után is előbányászok valamit és hordom unásig, hogy utána újabb hosszú időre félretegyem, majd ismét elővegyem. Ezért inkább azt mondom: válj meg attól, amit legalább fél éve megvettél és alig volt rajtad.  Szuper dolog jó áron, a nagy leértékeléseken klassz darabokhoz hozzájutni, viszont ilyenkor kevésbé mérlegelünk: mégis mennyire illik az alapruhatáramba? Mennyire fogom tudni kihasználni? Mennyi mindenhez tudom viselni a már meglévő ruháim közül?
AMIRE NE SAJNÁLJ IDŐT ÉS PÉNZT
Azok a jó minőségű alapdarabok. Legyenek tökéletesen szabottak, mintha rád öntötték volna őket, és készüljenek kiváló minőségű alapanyagból - évekig hű társaid lesznek. Jöhet akármilyen trend vagy divathóbort: elég néhány trendi kiegészítő és kifogástalan lesz a megjelenésed. Fontos a ruhadarabok kezelése is: ne legyél lusta vállfára akasztani a ruhákat, blúzokat, vagy éppen kézzel mosni, amit kell, a jutalom nem marad el, hiszen sokáig kifogástalan állapotban lesz.
SUMMER REFRESHING
A nyár beköszönte kiváló apropót arra, hogy szelektáld az őszi, melegebb holmijaidat: érdemes ezeket (természetesen kimosva) eltenni akár a szekrény mélyére, illetve megszabadulni azoktól, amiket már biztos, hogy nem fogsz hordani. Ilyenkor elég néhány farmert vagy melegebb pulóvert, kardigánt és blézert „szem előtt” hagyni: ki tudja, mikor lesz szükséged rá? A fürdőruhákat pedig mindig öblítsd ki – a klóros víz hamar tönkreteheti a gumírozást és az anyagot, így meghosszabbítod az életüket.

Ez érvényes a cipőkre is: ha „eldugod” ilyenkor a nem aktuális szezonhoz köthető darabokat, jobban átlátod a gardróbod, hogy mid is van, így kevesebb lesz az az élmény, amikor már a nyár vége felé döbbensz rá, hogy mennyi holmid van, amit pedig hordhattál volna.

A mindenki által jól ismert: "Nincs egy göncöm sem, amit felvegyek." - mantrától is megszabadulhatsz, mert többnyire VAN, csak nem látod át a szekrényed. Sokan megvesznek egy adott ruhadarabból többet, vagy nagyon hasonlóakat, mert nem látják át kellően a gardróbjukat és elfelejtik, hogy van már ebből egy hasonló (vagy ugyanolyan) darabjuk.
FELÜLVIZSGÁLAT
… vagyis egy kis minőség-ellenőrzés. Mi az, ami esetleg lyukas, kopott, kibolyhosodott? Vegyél tőle könnyes búcsút. Csak a helyet foglalja. Vagy ami esetleg átalakításra vár? A legegyszerűbb, ha meg se veszel olyat, „amit csak egy kicsit be kell szűkíteni/kiengedni/felhajtani”, mert úgy sem fogod. Tapasztalat. És áll majd a szekrényedben. Foglalja a helyet. Vagy: szabj magadnak egy szűk határidőt, amin belül átalakíttatod az adott darabot (ha irtó jó vásárt csináltál vele).
MI A HELYZET A KIEGÉSZÍTŐKKEL?
Én például külön dobozban tartom azokat az ékszereket, amiket többnyire nyáron hordok. Külön dobozkákban, ládikákban vannak a gyűrűk, fülbevalók, nyakláncok, karkötők, ami sokat segít abban, hogy szintén átlásd: mid is van? Ráadásul stílusonként külön sorba rakom a nyakláncokat: a reggeli készülődésnél, gyors napközbeni átöltözéseknél rengeteg időt megspórolhatsz azzal, hogy nem kell keresgélned. Érdemes odafigyelni arra is, hogy az öveket például összetekerve tartsd egy fiókban – nem gubancolódnak össze és kevésbé törnek így meg. Mindamellett, hogy rendszerezed és átlátod őket.
Tanulóknak lassan itt a vizsgaidőszak vége, de akik dolgoznak, azoknak is van egy kis szabadságuk: érdemes ezeket a tippeket ilyenkor kipróbálni. Időről-időre rendszerezni a dolgokat nem sok idő, és a végeredményt következetesen megtartani már nem olyan nagy fáradtság, ráadásulsok időt és pénzt megspórolhatsz vele!  A galériában találsz egy csomó hasznos rendszerezési praktikát, annak viszont ne higgy, aki a cipőit a ruhái felé teszi! A haladók akár az akasztós szekrényben, sztenderen szín és ruhadarab, fazon szerint is rendezhetik a ruháikat – villámgyors lesz így bármit megtalálni.