Bejelentkezés
STILER.HU

STÍLER

divat

Info

STILER.HU
/nem-is-gondolnad-hogy-lelki-problemaid-milyen-testi-tuneteket-okozhatnak

Nem is gondolnád, hogy lelki problémáid milyen testi tüneteket okozhatnak

Stíler: Olyan személy, aki stílusosan éli mindennapjait, körültekintően választ az aktuális trendek közt. Megjelenése nem unalmas, de nem is hivalkodó

Legújabb twittek

Keresés
hirdetés
youtube
Nem is gondolnád, hogy lelki problémáid milyen testi tüneteket okozhatnak
Szerző: Szatmári Niki - 2016.05.04. 07:00

Nem is gondolnánk, hogy lelki problémáink milyen testi tünetekkel jelentkezhetnek. Bizonyított tény, hogy immunrendszerünk szoros kapcsolatban áll lelki állapotunkkal, így fontos, hogy figyeljünk a jelekre, és ne csak a gyógyszerektől várjuk a gyógyulást.

Nem is gondolnád, hogy lelki problémáid milyen testi tüneteket okozhatnak

Biztos sokan elgondolkoztunk már azon, hogy mi lehet az oka annak, hogy egy-egy betegség sokszor visszatér. Van olyan, hogy leleteink negatívak, de a tünetek mégsem múlnak. Rengeteg vizsgálat, költséges kezelések, gyógyszerek után még mindig tanácstalanok vagyunk, és az orvost kudarcáért hibáztatjuk. Ilyenkor sokszor előfordul, hogy a környezetünk, családunk nemértését fejezi ki és a támogatást egyáltalán nem érezzük. Ez csak tovább ront a helyzeten, mert az igazságtalan megítélés, kellemetlen légkört kreál és súlyosbíthatja az állapotunkat.

A test és lélek szorosan összefügg egymással. Nem véletlen, hogy ha a lelkünk sérül, ezt a testünk is jelezni fogja. Ilyenkor érdemes elgondolkozni, vajon nem lelki eredetű probléma áll-e a háttérben. Egy viszonylag új tudományág kutatja ezt a kérdést, a pszicho-neuro-immunológia. Sikeresen bebizonyították, hogy igenis, nagyon szoros kapcsolat van az immunrendszer és lelkiállapotunk között. Ennek gyógyításával pedig a holisztikus gyógymódok foglalkoznak.

VEGYÜK KOMOLYAN A FIGYELMEZTETŐ JELEKET!

Vannak intő jelek, amik figyelmeztethetnek minket, ilyenek például az alvászavar, idegesség, kimerültség, gyors szívdobogás, torokfájás, hajhullás, légzési nehézségek, emésztési és táplálkozási zavar, hátfájás, fejfájás, szexuális zavarok, bőrtünetek.

MIK A KIVÁLTÓ OKOK ÉS HOGY KAPCSOLÓDNAK ÖSSZE A TÜNETEKKEL?

Depresszió: A depresszió lehet örökletes, azonban kiválthatja egy konkrét trauma, veszteség vagy élethelyzet is. Leggyakoribb tünetei közé tartozik az alvászavar, étvágyzavar, örömtelenség, ízületi fájdalmak, derék- hátfájás, motiválatlanság, a fájdalomérzet csökkenése.

Szorongás: A szorongásos zavarok az egyik leggyakoribb kórképek közé tartoznak. Tünetei közé sorolhatjuk a gyengeségérzést, remegést, izzadást, torokszorítást és a pánikzavart.

Feszültség, stressz: Nem tudom megemészteni a problémát. Komoly gyomor és bélrendszeri problémákat okoznak. A bélrendszer nagyon érzékeny a lelki problémákra. Kialakulhat hányinger, székrekedés, hasmenés, gyomorsav, gyomorfekély, puffadás, reflux és étel intolerancia.

Lelki megrázkódtatás, gyász: Nagyon sokszor például a hajhullás egy tipikus tünet. A haj ilyenkor erősen elkezd hullani. Ne ijedjünk meg, mert a folyamat megállítható. Ha a traumát feldolgoztuk, hajunk újra növekedésnek indul majd.

MI A TEENDŐ, HA FELSIMERJÜK A TÜNETEKET?
  • Nézzünk magunkba és gondolkodjunk el, hogy környezetünkben milyen változásokra lenne szükségünk, hogy feszültségmentes és kiegyensúlyozott életet éljünk.

  • A betegséget próbáljuk meg nem legyőzni, hanem megérteni és kideríteni az okait. Törekedjünk visszaállítani életünkben a lelki egyensúlyt.

  •  Ha nem szedünk gyógyszert, próbáljunk ki valamilyen alternatív gyógymódot mint pl.: kineziológia, biorezonancia, homeopátia, fitoterápia, akupunktúra.

  • Ha tüneteink nem múlnak, keressük fel háziorvosunkat, vagy látogassunk el egy pszichológushoz, ahol jól kibeszélhetjük magunkat.

  • Végezzünk rendszeres testmozgást, legalább heti 3-4 szer. A mozgás oldja a szorongást, fokozza a vérkeringést, javítja a tüdőkapacitást, immunerősítő hatása van és szerotonint és endorfint termel.

A cikk szerzője, Szatmári Niki mediátor és önismereti és párkapcsolati problémamegoldó tréner. 
Kontakt: [email protected]